ابتدا باید در سایت عضو شوید. پس از عضویت، شما دارای یک پنل کاربری خواهید بود که امکان ارسال فایل ها را به شما میدهد. پس از ورود به سایت، وارد پنل کاربری خود شوید. برای آپلود فایل های خود در سایت، در پنل کاربری بر روی مدیریت فایل ها و سپس افزودن فایل کلیک کنید و یا از منوی سمت چپ بالای صفحه روی افزودن فایل کلیک کنید تا به صفحه مربوطه هدایت شوید.
افزودن فایل


در این صفحه باید اطلاعات فایل را بصورت دقیق و بصورت زیر وارد کنید.
مشخصات فایل 1

۱- دسته بندی فایل
با توجه به محتوای فایل از بین دسته بندی های موجود، دسته بندی مرتبط را انتخاب کنید.

۲- عنوان فایل
عنوان فایل را بصورت دقیق و کامل وارد کنید (حداکثر تا ۱۰۰ کاراکتر).
مثلا: آموزش طراحی ساختمان فولادی با ETABS

۳- توضیح کوتاه
در این بخش می توانید یک توضیح کوتاه و حداکثر تا ۳۰۰ کاراکتر درباره فایل درج کنید. در این قسمت می توانید چند جمله درباره فایل توضیح دهید.

مثلا: آموزش گام به گام و تصویری طراحی ساختمان های فولادی با نرم افزار ETABS و تهیه دفترچه محاسبات مطابق با مبحث دهم مقررات ملی و آیین نامه زلزله ۲۸۰۰

۴– توضیحات بیشتر
پیشنهاد می شود حتما این قسمت را تکمیل کنید، چکیده یا منتخبی از فایل، فهرست مطالب و همچنین نمونه ای از فایل را می توانید در این قسمت درج کنید. توضیحات بیشتر در صفحه اختصاصی فایل نمایش داده می شود.

توضیحات فایل 2

توجه: تیم مدیریت محتوای سایت می تواند توضیحات فایل را به منظور بهینه سازی محتوا، ویرایش نماید.

۵- نویسنده
منظور از نویسنده فایل، فرد یا افرادی است که آن را تهیه کرده اند.

۶- سال تهیه
مشخص کنید فایل در چه سالی تهیه شده است.

۷- قیمت فروش
در این بخش باید قیمت مناسبی را برای فایل در نظر بگیرید. در صورتی که می خواهید فایل را بصورت رایگان در سایت به اشتراک بگذارید قیمت را ۰ و در صورتی که می خواهید آنرا به فروش برسانید، با توجه به محدوده پیشنهادی زیر، قیمت فایل را انتخاب کنید.

جزوه و کتاب: از ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان
آزمون ها و سوالات: از ۵ تا ۲۰ هزار تومان
پروژه های درسی: از ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان
مقالات ترجمه شده: از ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
برنامه های اکسل و متلب: از ۵ تا ۲۰ هزار تومان
برنامه های کاربردی: از ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان
آموزش نرم افزار: از ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان
توجه: قیمت های فوق پیشنهادی بوده و با توجه به حجم و کیفیت فایل و … قابل تغییر است. اگرچه کاربر در قیمت گذاری فایل خود آزاد است، اما توصیه می شود با توجه به ارزش فایل و قیمت فایل های مشابه، قیمتی مناسب برای فایل خود انتخاب کند.

۸- پورسانت بازاریابی
برای اینکه فایل شما توسط بازاریابان بیشتری تبلیغ شود و در نتیجه تعداد فروش فایل شما افزایش یابد، پیشنهاد می شود پورسانت بیشتری برای بازاریابی در نظر بگیرید.

۹- کلمات کلیدی
در این بخش باید کلمات کلیدی مرتبط با فایل را وارد کنید. کلمه کلیدی هر فایل، آن دسته از کلماتی است که کاربران برای یافتن فایل، این کلمات را در گوگل و … جستجو می کنند.
مثلا اگر فایل شما درباره “آموزش طراحی ساختمان فولادی با ETABS” است. کلمات کلیدی خود را بصورت زیر انتخاب کنید: آموزش طراحی ساختمان فولادی، ETABS، دفترچه محاسبات، محاسبات ساختمان و …

مشخصات فایل 3

۱۰- آپلود فایل
در این قسمت باید مسیر فایل خود را از روی کامپیوتر انتخاب کنید.

توجه مهم: بایستی فایل را قبل از آپلود توسط نرم افزارهایی مانند winrar فشرده کنید و با فرمت zip یا rar آپلود کنید.
همچنین حداکثر حجم مجاز فایل برای آپلود ۲۵۰ مگابایت است.

۱۱- فرمت فایل
فرمت فایل (word – pdf – …) را مشخص کنید.

۱۲- تعداد صفحات
برای آگاهی کاربران از حجم فایل، تعداد صفحات آن را مشخص کنید.

۱۳- تصویر
پیشنهاد می شود برای بیشتر دیده شدن فایل، تصویری با کیفیت مناسب و در اندازه ۳۰۰*۴۰۰ پیکسل (طول ۴۰۰ و ارتفاع ۳۰۰) انتخاب کنید.

توجه: اگر می خواهید عکس های بیشتری برای فایل خود انتخاب کنید، می توانید این کار را از قسمت گالری فایل که از مسیر زیر قابل دسترسی است، انجام دهید:
پنل کاربری/لیست فایل ها/روبروی عنوان فایل مورد نظر در ستون تنظیمات بر روی آیکون گالری فایل کلیک کنید.

در پایان بر روی ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید تا فایل آپلود شود.

 
توجه: فایل ها حداکثر ظرف ۲۴ ساعت، توسط تیم محتوای سایت مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت رعایت موارد فوق و داشتن کیفیت لازم جهت نمایش بر روی سایت قرار می گیرد.
 
 
نکات مهم

۱- کاربر تنها حق فروش فایل هایی را دارد که خود شخصا آنها را تهیه کرده است، یعنی کاربر حق فروش کتاب های لاتین، آئین نامه ها و سایر فایل هایی که وی صاحب اثر آنها نیست را ندارد!

۲- کاربر نباید فایل هایی که در اینترنت و در سایت های مختلف موجود است را بر روی سایت آپلود نماید! این فایل ها تائید نخواهند شد.
۳- فایل های آپلود شده بر روی سایت تنها پس از بررسی و تائید محتوای فایل بر روی سایت نمایش داده خواهند شد.