وبسایت سیویل فایل در سال ۱۳۹۲ توسط تعدادی از دانش آموختگان رشته مهندسی زلزله دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به منظور ایجاد پایگاهی تخصصی برای رشته مهندسی عمران تاسیس شد.

هدف اصلی سیویل فایل، ارتقاء و اعتلای سطح دانش مهندسی عمران در کشورمان از طریق فراهم نمودن بستری جهت اشتراک گذاری جدیدترین اطلاعات در این رشته مهندسی است. بدین منظور از تمامی اساتید، دانشجویان، محققان و مهندسان عمران دعوت می شود تا با عضویت در سیویل فایل و به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود در قالب فایل ما را در رسیدن به این هدف یاری نموده و سهم خود را در پیشرفت جامعه مهندسی عمران کشور ایفاء نمایند.

هدف دیگر سیویل فایل، ایجاد پایگاهی برای توسعه نشر الکترونیک در کشورمان است. احتمالا هر یک از ما در حوزه ای از رشته مهندسی عمران دارای تخصصی بوده و این دانش ما می تواند راهگشای همکاران مان باشد. از آن جا که نشر چاپی یک محتوا دارای مشکلات فراوانی است، بر آن شدیم تا در زمینه توسعه نشر الکترونیک دانش مهندسی عمران سهیم باشیم. در این راستا از تمامی عزیزانی که محتوای مفیدی (جزوات آموزشی، آموزش نرم افزار، فیلم های آموزشی و …) را در رشته مهندسی عمران تهیه کرده اند، دعوت به همکاری می شود تا علاوه بر نشر آثار و شناخته شدن به جامعه مهندسی عمران کشور،  از دانش خود کسب درآمد کنند.

رشد، پیشرفت و موفقیت مهندسان عمران سرزمین مان آرزوی ماست.